Táto webová stránka používa cookies. Zatvorením tohto oznámenia alebo používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií

Stavebné povolenie na zmenu stavby pred dokončením

10.02.2017

Keď sme v lete 2015 kúpili areál Mlynskej bašty od predošlého vlastníka, jeho súčasťou bol aj koncept projektu pre vydanie stavebného povolenia. Rátal s vyššou intenzitou zástavby pozemku, ako aj intenzívnejším funkčným využitím jednotlivých objektov a bol vo vysokom štádiu rozpracovanosti.

Keď sme v lete 2015 kúpili areál Mlynskej bašty od predošlého vlastníka,  jeho súčasťou bol aj koncept projektu pre vydanie stavebného povolenia. Rátal s vyššou intenzitou zástavby pozemku, ako aj intenzívnejším funkčným využitím jednotlivých objektov a bol vo vysokom štádiu rozpracovanosti.

Po dôkladnej analýze pôvodného projektu sme sa rozhodli koncept pozmeniť a tento pozmenený projekt prezentujeme od začiatku predaja bytov. Upravený projekt priniesol optimalizáciu mixu bytov, znížil sa ich počet, zvýšil sa podiel zelene a zlepšila sa viditeľnosť kultúrnych pamiatok v areáli. Cieľom bolo ponúknuť Košičanom moderné bývanie v príjemnom prostredí, ktoré zodpovedá aktuálnym trendom a potrebám klientov.

Vzhľadom na vysokú rozpracovanosť projektu pre vydanie stavebného povolenia pôvodného vlastníka, sme proces zmeny konceptu naplánovali v dvoch fázach. V prvej sme dokončili proces vydania stavebného povolenia na koncept projektu predošlého vlastníka a v druhom kroku sme parametre projektu zmenili formou zmeny stavby pred dokončením.

Od začiatku predaja bytov v projekte Mlynská bašta sme prezentovali už tento zmenený projekt. Preto ak sa zaujímate o byt v Mlynskej bašte, alebo ho už máte rezervovaný, netreba sa obávať žiadnych zmien. Pôdorysy bytov aj ostatné informácie platia vo forme, v akej sme ich od začiatku prezentovali na webstránke a v médiách.